Logistics

Logistika

Trasování kurýrů, zásilek, stavu dodávky...

Ať již na straně spotřebitele, nebo doručovací služby, přináší hlasové ovládání potřebný komfort v přepravě zásilek. Hands-free koncept spolu s rychlou možností vyhledávání urychluje dodání a zvyšuje jeho bezpečnost.

Proč použít hlasové rozhraní v logistice?

  • Pro řidiče, obsluhu ve skladech a další pozice je rychlejší, jednodušší a bezpečnější využít hlasové rozhraní než tradiční kontaktní rozhraní. Například řidič se má plně věnovat řízení, ne klikáni do mobilu anebo manuálnímu hledání optimální trasy v navigaci.
  • Pro zjištění stavových informací o zásilce je pro zákazníka využití hlasových povelů přirozené a jednoduché. Tento trend se prosazuje díky zavedeným asistentům jako Siri anebo Google.
  • Hlasové rozhraní ve formě virtuálních agentů callcentra pomůže se snižováním nákladů v callcentrech a zvýší jejich dostupnost i flexibilitu.

Představte si tento tradiční proces rozvozu zásilek
Kurýr v depu přebere zásilky. Pak při jejich rozvozu postupně telefonuje odběratelům, aby je pár minut před příchodem upozornil. Pokud nemůže adresu najít, znovu telefonuje buď odběrateli anebo na callcentrum pro další informace. Při předávání zásilky na telefonu vyplňuje potřebná data a údaje o platbě. Všechny aktivity s telefonem dělá ručne, což zvyšuje riziko nehody a prodlužuje čas dodání.

S Amy ten samý proces může proběhnout takto
Kurýr v depu přebere zásilky. Pak při jejich doručení hlasem požádá aplikaci o informování odběratele, aby je pár minut před příchodem upozornil. Pokud nemůže adresu najít, znovu telefonuje buď odběrateli anebo na callcentrum pro další informace, navázaní spojení ovládá hlasem. Při předávání zásilky, pokud potřebuje zjistit detaily předání (patro, zvonek, instrukce...), požádá o ně hlasem, zásilku tedy nemusí položit na zem, ani se zdržovat manuálním hledáním informací. Platbu za dodávku dokáže také aktivovat hlasem. Po celou dobu rozvozu tedy své ruce a pozornost může věnovat včasnému a bezpečnému doručení zásilky.

Anebo jiný příklad...
Uživatel si objednal zásilku a čeká na její doručení přes Spolehlivé doručení. Potřebuje zjistit přesný a aktuální čas doručení. Vyhledá si email s odkazem na zásilkou službu a trackovacím číslem zásilky. Klikne na odkaz a zobrazí se mu přihlašovací stránka. Zadá trackovací číslo, anebo, pokud je registrovaný, login a heslo. Zobrazí se mu stavová informace k zásilce. Pokud čeká více zásilek, postup opakuje pro každou zásilkovou službu.

S Amy (úplný režim): Uživatel se zeptá

Alexo, zjisti kdy mi Spolehlivé doručení přinese zásilku.

Kurýr vám donese zásilku zítra mezi 13:00 a 16:00. Připravte si prosím platební kartu, zásilku nelze platit hotově.

S Amy jinak (úplný režim)

Alexo, čekám dnes nějaké balíčky?

Ne, dnes žádné. Nejbližší zásilka dorazí zítra mezi 13:00 a 16:00. Donese ji kurýr od Spolehlivého doručení.

Přidej mi informace o zásilkách do přehledu novinek, ať se pořád neptám.

Informace o zásilkách jsem přidala do novinek.

A zítra mi pošli sms půlhodinu před doručením záilky, ať nezapomenu.

Úplný režim hlasového ovládání využívá pouze hlas jako jediný vstupně-výstupný kanál komunikace (jako např. Amazon Alexa)

Podporované scénáře

  • Hlasem ovládaná mobilní aplikace kurýra
  • Hlasem ovládaná zjištění stavu zásilky
  • Hlasový skill pro zjištění stavu zásilky (Alexa)
  • Virtuální agent klientského callcentra
Graph voice usage
Graph smart speaker adoption
Graph voice adoption
Graph voice adoption industry
Graph voice devices
Graph ecommerce

Amy můžete využít ve formě

Mobilní aplikace ovládané hlasem
Amy lze jednoduše integrovat do vaší stávající mobilní aplikace. Pak je jenom na vás, jaké úkoly necháte Amy dělat. Může třeba pomáhat uzivateli s tím co právě děla jako velice inteligentní hlasová nápověda. Nebo může aktivně s uživatelem kooperovat na složitějších úkolech. Uživatele jsou na mobilní zařízení zvyklí mluvit, o to je spolupráce s Amy pro ně přirozenější.
Desktopové aplikace ovládané hlasem
Amy lze jednoduše integrovat do vaší stávající webové aplikace. Amy pak bude fungovat na mobilním zařízení a na desktopu s danou aplikací. Je jenom na vás, jaké úkoly necháte Amy dělat. Může třeba pomáhat uživateli s tím, co právě dělá jako velice inteligentní hlasová nápověda. Nebo může aktivně s uživatelem kooperovat na složitějších úkolech.
Hlasového skillu (aplikace) pro Alexu
Alexa je virtuální asistent společnosti Amazon. Obýva zařízení Amazonu (například Echo) anebo se dá nainstalovat jako mobilní aplikace. Rozšířená je zejména v anglicky a německy mluvících zemích. I v Čechách má své příznivce. Alexa dokáže zodpovědět množství jednoduchých otázek a vykont jednoduché úkoly. Amy se dokáže s Alexou integrovat a bydlet v ní jako jeden z takzvaných "skilů" Alexy. Amy je pak dostupná aktivací daného skillu.
Virtuálního agenta v callcentru
Amy na uživatele může mluvit jako operátor callcentra. Uživatel se jí dovolá běžným způsobem, je pouze na řídícím systému callcentra, zda hovor nechá obsloužit źivým operátorem anebo Amy. Obsluhovat tímto způsobem je vhodné zejména jednodušší interakce - dotazy na produkty, nastavování paramtetrůproduktů, hlášení různých událostí, zjišťování stavu procesů apod. Amy je neomezeně škálovatelná, takže ji nelze zahltit množstvím a ani délkou telefonátů.

DEMO

Chcete se dozvědět více? Prosím, zadejte své jméno a e-mail a my se Vám obratem ozveme.

Děkujeme a těšíme se na osobní prezentaci…

    Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů společností Agnostix, s.r.o.